Doi tineri accidentaţi de un şofer/ Ei mergeau pe o trotinetă electrică

Dudau Andreea Valentina
1 Min Read

Vineri seară, un accident a avut loc în municipiul Bistrița, unde o fată de 15 ani și un băiat de 18 ani, care circulau pe o trotinetă electrică, au fost loviți de o mașină condusă de un tânăr de 23 de ani din Șieu!

Potrivit IPJ Bistrița-Năsăud, în urma impactului, cei doi tineri au fost răniți și au avut nevoie de îngrijiri medicale de specialitate. Verificările au arătat că șoferul avea dreptul de a conduce suspendat.

„Polițiștii Biroului Rutier continuă cercetările în cadrul unui dosar penal pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările producerii accidentului”, au transmis autoritățile.

Reprezentanții ISU Bistrița-Năsăud au precizat că victimele erau conștiente în momentul intervenției.

Mai multe ştiri pe republikanews.ro

Share This Article