Un accident grav a avut loc cu puțin timp în urmă pe DN72 în Ploieșt. Două autoturisme au fost implicate într-o coliziune violentă. Potrivit informațiilor in o persoană se află încarcerată în urma impactului.
La locul accidentului intervin pompierii de la Detasamentul 1 Ploiești cu mai multe autospeciale, printre care o autospecială de stingere, una pentru descarcerare, una de primă intervenție și comandă, alături de echipaje SMURD, inclusiv o ambulanță de terapie intensivă mobilă.
Operațiunea este în desfășurare, iar echipele de intervenție lucrează în condiții dinamice pentru salvarea victimelor. Vom reveni cu informații suplimentare pe măsură ce devin disponibile.
UPDATE
În evenimentul rutier au fost implicate DOU A autoturisme și cei doi șoferi aflați la bordul acestora. Ambele persoane primesc îngrijiri medicale. Revin cu date privind starea acestora.
Mai multe știri pe republikanews.ro.
Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews