Bărbat reținut după o agresiune petrecută în comuna Vărbilău.
Polițiștii din cadrul Poliției orașului Slănic au reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit de comiterea infracțiunii de lovirea sau alte violențe, în urma unui incident petrecut în comuna Vărbilău.
Bărbat reținut după o agresiune petrecută în comuna Vărbilău
Potrivit anchetatorilor, agresiunea ar fi avut loc în data de 23 mai 2026, pe DJ 101 T, pe fondul unor conflicte mai vechi între cei implicați. Victima, un bărbat din Vărbilău, ar fi fost lovită în zona feței în timp ce se deplasa pe acostamentul drumului județean.
În urma agresiunii, bărbatul a suferit leziuni care au necesitat îngrijiri medicale și transportul la spital. Polițiștii l-au informat cu privire la posibilitatea emiterii unui ordin de protecție provizoriu, însă acesta a refuzat.
Cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs incidentul.
Mai multe știri pe republikanews.ro.
Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews