Pentru un ploieştean nu există lege! A fost prins de poliţişti, în toiul nopţii, la volanul unei maşini cu plăcuţe de înmatriculare false, beat turtă şi fără permis.

Ploieşteanul, în vârstă de 43 de ani, a fost depistat în trafic de către o  patrulă auto din cadrul Secției de Poliție nr. 1 din Ploiești. Iniţial oamenii legii au descoperit că acesta are anulat dreptul de a conduce pe drumurile publice. Apoi s-a stabilit că plăcuțele de înmatriculare montate pe vehicul erau false, iar șoferul ar fi consumat alcool. Aparatul etilotest a indicat, la momentul testării, valoarea de 1,22 mg/l alcool pur în aerul expirat.

În cauză, a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea a trei infracțiuni: conducerea unui vehicul sub influența alcoolului, cu numere false și de către o persoană având acest drept anulat.

sursa comunicat IPJ Prahova

foto cu caracter ilustrativ

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *