Un prahovean a ajuns în atenția oamenilor legii după ce un cățel și-a pierdut viața sub roțile camionului șău.

CITESTE ȘI Prahovean reținut pentru uciderea unui câine

Incidentul s-a produs pe un șantier din zona Dumbrava. Unde un șofer se afla la volanul unei camionete de 3,5 tone. Bărbatul lucra la o firmă subcontractoare și se deplasa pe șantier în timpul zilei.

Mai mulți câini au sărit brusc în fața mașinii, iar șoferul susține că a încercat să evite impactul, însă, din nefericire, a lovit unul dintre aceștia. Incidentul a fost surprins de camerele de supraveghere ale șantierului, iar reprezentanții firmei au observat că șoferul a lovit câinele.

De asemenea, există informații conform cărora în zona respectivă era o femeie care hrănea câinii, iar aceasta ar fi fost cea care a alertat poliția cu privire la incident.

Mai multe știri pe republikanews.ro.

Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *