Echipa de handbal junioare 2 a CSM Ploieşti a participat la finele saptamanii la cea de-a doua ediţie a „Transylvania Winter Cup”. Competitia a fost organizata de clubul ACS Transilvania Braşov în parteneriat cu Asociația Judeteana de Handbal Braşov.

Turnelul a avut loc în trei săli din oraşul de sub Tâmpa: Sala Sporturilor „D.P. Colibaşi”, Sala Metrom şi Sala de sport a Şcolii nr. 11 și a fost organizat pe trei categorii de vârstă, J2, J3 şi J4. 21 de echipe au participat. Junioarele 2 de la CSM Ploiești au avut parte de patru adversare pe care le-au întâlnit în cele trei zile ale competiţiei. Handbalistele ploieștene au reuşit să câştige trei dintre cele patru partide ale turneului, cedând doar în disputa cu gazdele de la Transilvania Braşov, scor 22-30, astfel că a încheiat competiţia pe poziţia secundă a clasamentului.

În plus, CSM Ploieşti a intrat şi în posesia unui premiu individual, Daria Stan fiind considerată cel mai bun portar al turneului la categoria de vârstă J2!