Etapa cu numarul 15 din Liga 2 s-a incheiat cu remiza dintre Chindia si Concordia Chiajna. A fost ultima partida din Liga 2 din anul 2023. Divizia secunda se va relua in februarie 2024. Scorul partidei a fost 1-1, iar Chindia termina anul 2023 pe locul 11 in clasament, cu 21 de puncte.

Chindia și Chiajna au remizat în ultimul meci al anului 2023 din Liga 2.

După o primă repriză echilibrată, Chindia Târgoviște a deschis scorul în minutul 48, atunci când Robert Moldoveanu a șutat spre poartă, iar Florin Dumbravă a respins nefericit balonul, în plasă.

Același Moldoveanu avea să rateze un penalty în minutul 71. Denis Oncescu a parat lovitura de la 11 metri.

Ilfovenii au egalat în minutul 88 prin Adrian Bălan, fostul atacant de la Rapid și U Cluj.

În urma acestui rezultat, Chindia este pe locul 11 în clasament, în timp ce Chiajna ocupă poziția cu numărul 8 din Liga 2.

Chindia este departe de locurile de play-off, care ar duce spre o eventuală promovare în Superligă, acesta fiind obiectivul anuntat de club la debutul acestui sezon.

Opt clubul din Liga a 2 a (Reșița, Alexandria, Șelimbăr, Corvinul, Steaua, Tunari, Slatina și Dumbrăvița)  nu au drept de promovare în Liga 1, fiind cluburi de drept public.