Două titluri de vicecampioni naţionali şi două medalii de bronz au obținut sportivii secţiei de judo a CSM-CFR-CSŞ Ploieşti. Aceștia  au participat   la Izvorani, la Finala Campionatelor Naţionale pentru Tineret – „U23” pe echipe şi Finala Campionatelor Naţionale Ne Waza (lupta la sol).

78 de sportivi de la peste 40 de cluburi din ţară au participat la competiţia individuala. Andrei Cristescu a obținut titlul de vicecampion naţional la categoria „-66 kg” iar Vanessa Tolea a cucerit medalia de bronz la categoria „-63 kg”.

La rândul său, Alexandra Ciurcă s-a clasat pe V la „-63 kg”, iar David Ţugui (+81 kg) şi Alexia Cristea (-52 kg) au ocupat locul al VII-lea.

Cel de-al doilea titlu de vicecampioană a fost obţinut de echipa masculine iar la feminin, CSM-CFR-CSŞ Ploieşti a urcat pe a treia treaptă a podiumului.