Pe stadionul Concordia din Chiajna s-au intalnit două dintre echipele cu mari pretenții in Liga a 2 a. Concordia a primit vizita Gloriei Buzau, iar ilfovenii s-au impus la limită, cu scorul de 1-0, după un joc în care buzoienii au dat o replică destul de anemică. Elevii lui Andrei Prepelita ocupa locul 4 in clasamentul Ligii a 2 a, cu 18 puncte.

Concordia Chiajna și-a trecut în cont o victorie importantă în partida cu Gloria Buzău, din etapa a 10-a a Ligii a 2 a .

Formația din Ilfov a reușit una dintre cele mai importate succese din actuala stagiune, contra unei echipe care are ca obiectiv promovarea în SuperLiga României.

Golul care a asigurat cele trei puncte pentru Concordia Chiajna a venit în prima repriză, când a punctat Adrian Bălan

Gloria a dominat jocul pe final, însă nu a reusit sa inscrie. Cea mai importantă situație a avut-o în minutul 82, când a avut mai multe șuturi în blocaj, Oncescu a trimis la Pervan, iar acesta a trimis puțin pe lângă vinclul din dreapta.

Scorul final a fost 1-0, iar Concordia urcă pe locul 7, cu 15 puncte.

Gloria a rămas cu 18 puncte și este pe locul 4 in clasamentul Ligii a 2 a.