Sursă foto: CSM Ploiești

Pugilistul Clubului Sportiv Municipal Ploieşti, Fabian Stroe, s-a calificat marți seară în sferturile de finală ale categoriei „52 kg” din cadrul Campionatului European de Box pentru Juniori, găzduit de Sala Sporturilor Olimpia.

La primul meci disputat în competiţia continentală, sportivul pregătit la club de Titi Tudor şi la Centrul Olimpic de la Brăila de George Perţea şi Marian Piţa s-a impus fără probleme în fața finlandezului Hussenreza Haidari: decizie unanimă a arbitrilor, 5-0, adversarul fiind numărat o dată de arbitrul de ring în repriza secundă!

În sferturi, Fabian îl va întâlni joi pe ungurul Benedek Peter, care a trecut la rândul lui prin decizie unanimă de israelianul Eliyahu Maik Tayber.

Vezi AICI galeria foto din timpul meciului câștigat de Fabian Stroe.