Un accident rutier cu șase victime a avut loc la Bâlteni.
Accidentul grav a avut loc noaptea trecută în comuna gorjeană Bâlteni. În urma accidentului rutier șase tineri au fost grav răniți. În jurul orei 00.30, noaptea trecută, pompierii militari au fost solicitați să intervină la accidentul rutier produs pe raza localității Bâlteni, satul Peșteana Jiu. În accident au fost implicate 2 autoturisme, șase persoane fiind rănite.
La fața locului s-au deplasat: o autospecială pentru descarcerare, 3 ambulanțe SMURD din cadrul ISU Gorj, 3 ambulanțe din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Gorj.
Echipajele de intervenție au constatat că în urma impactului 6 persoane de sex masculin cu vârste cuprinse între 17 și 22 de ani au suferit leziuni. Victimele nu au fost încarcerate, erau conștiente, cooperante. Ele au fost preluate de către echipajele medicale și transportate la spitalele din Târgu-Cărbunești, Rovinari și Târgu-Jiu. Poliția a început o anchetă, încercând să stabilească circumstanțele în care s-a produs accidentul.
Mai multe știri pe republikanews.ro.
Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews