Fabian Stroe, sportiv al secției de box a CSM Ploiești, a cucerit medalia de aur la Cupa României pentru juniori. Nu este singura performanță obținută de elevii lui Titi Tudor.

Sportivii secţiei de box a CSM Ploieşti au participat la Cupa României pentru Juniori, competiţie desfăşurată în Sala Grădinari, din Iaşi, reuşind să obţină o medalie de aur şi una de bronz. Ambele performanţe au fost realizate la categoria de greutate „52 kg”, la care Fabian Stroe a urcat pe prima treaptă a podiumului, iar Mihai Muşat a obţinut medalia de bronz.

Stroe repetă, astfel, performanţa de anul trecut, atunci când a obţinut medalia de aur la Cupa României, dar la categoria „48 kg”. În 2022, el a fost şi campion naţional al aceleiaşi categorii şi a reprezentat România la Campionatul European de Juniori de anul trecut, din Italia.