5 MEDALII PENTRU SECȚIA DE KEMPO

Costin

Secția de kempo continuă să facă performanță. Sportivii au cucerit 5 medalii la Cupa Internațională a Municipiului Chișinău.

După performanţele realizate la Campionatul Naţional de Full-Kempo de la Bucureşti, unde au strâns nu mai puțin de 16 medalii, sportivii secției de kempo a CSM Ploiești au dat o fuga la Chișinău, acolo unde a avut loc Cupa Internaţională a Municipiului Chişinău la luptă corp la corp.

Elevii lui Ghiocel Petrea au avut evoluții excelente, astfel că toţi cei cinci sportivi înscrişi în competiţie au obţinut medalii la capătul unor „piramide” în care fiecare a avut de susţinut minim 4 meciuri.

Edwin Petrea, Mihai Robin şi Richard Oghinciuc au urcat pe prima treaptă a podiumului, Iliuţă Nicuşor a ocupat locul al doilea, iar Gabriel Bratu a fost pe 3.