Doi copii au ajuns la spital după un accident cu trei mașini

Erika Stoica
1 Min Read

Doi copii au ajuns la spital după un accident cu trei mașini.

Un accident rutier în care au fost implicate trei autoturisme s-a produs miercuri, în jurul prânzului, pe strada Gării din orașul Titu.

Doi copii au ajuns la spital după un accident cu trei mașini

Potrivit primelor informații furnizate de polițiști, un șofer în vârstă de 62 de ani, din comuna Conțești, ar fi intrat în coliziune cu alte două autoturisme conduse de un bărbat de 78 de ani și o femeie de 40 de ani.

În urma impactului, doi copii, în vârstă de 4 și 5 ani, au fost răniți. Aceștia au fost preluați de echipajele medicale și transportați la spital pentru investigații și îngrijiri de specialitate.

Polițiștii au deschis o anchetă și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările în care s-a produs accidentul.

Mai multe știri pe republikanews.ro.

Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews

Share This Article